Oferta

Wentylacja

to wymiana powietrza w pomieszczeniach, polegająca na usuwaniu powietrza zanieczyszczonego lub gorącego i doprowadzeniu powietrza świeżego lub chłodnego.

Wentylacja powinna spełniać kilka warunków:

  • musi być ciągła, powinna pracować nieustannie;
  • obsługiwać każde pomieszczenie, zapewniając stałą wymianę powietrza;
  • zapewniać możliwość regulacji dostarczanego świeżego powietrza.

W zależności od sposobu dostarczanego powietrza rozróżnia się wentylację naturalną oraz mechaniczną. W wentylacji naturalnej wymiana powietrza wywołana jest działaniem wiatru oraz siły grawitacji, wentylacja mechaniczna natomiast jest to wymiana powietrza niezależna od wpływów atmosferycznych. Wymuszony a zarazem kontrolowany przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu wentylatora, odciągów, nawiewów.

KF KLIMA

oferuje Państwu kompleksowe usługi montażu oraz serwisu instalacji wentylacyjnych. Zaufaj firmie, która swoją pracę wykonuje rzetelnie, terminowo oraz niezawodnie. Instalację wentylacji montujemy na podstawie projektów, które uwzględniają szereg obliczeń mających na celu dobór najlepszych rozwiązań, urządzeń wentylacyjnych.

Odpowiednio dopasowana wentylacja pomieszczenia gwarantuje dobre samopoczucie oraz wysoką koncentrację (ryc.2.). Nie pozwól aby jakość powietrza w Twoim domu była dziełem przypadku, niejednokrotnie może to doprowadzić do zawilgocenia ścian wewnętrznych oraz rozwoju bakterii i wirusów w Twoim domu (ryc.1.).


Źródło: J. Albers, R. Dommel i inni, Poradnik dla projektantów i instalatorów, 2007, Warszawa.